+48 739 959 028 recepcja@proestell.pl

PROBLEM

RUMIEŃ

Rumień na twarzy pojawia się przede wszystkim na skutek zmian w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych. Obejmuje on głównie policzki, brodę i nos. Rumieniec powstaje na skutek gwałtownego rozszerzenia naczynek krwionośnych i szybszego przepływu krwi.

Przyczyną rozszerzenia naczyń powodującego rumień, czyli miejscowe zaczerwienienie twarzy, jest wpływ emocji, mrozu, ciepła, zimna oraz wzrostu ciśnienia tętniczego. Podatna na rumień jest skóra wrażliwa, która charakteryzuje się nad reaktywnością, czyli nadwrażliwością na bodźce. Może wystąpić z powodu przegrzania lub alergii.

Jeśli rumień się utrwali, pojawią się widoczne pajączki, czyli rozszerzone naczynka krwionośne zróżnicowane pod względem ilości i rozmiarów. Niezwykle istotna jest profilaktyka oraz odpowiednia pielęgnacja twarzy. Im wcześniej podjęte zostaną działania zapobiegawcze, tym mniejsze będzie ryzyko wystąpienia zmian skórnych i ich powikłań w przyszłości. Zaniedbanie rumienia może skutkować stałym zaczerwienieniem twarzy, a nawet trądzikiem różowatym, ponieważ w skórze zachodzą procesy zapalne, które rozszerzają płytko położone, kruche naczynka krwionośne.

rekomendowane 

ZABIEGI

PO WYBRANIU ZABIEGU ZOBACZYSZ JEGO OPIS

CHCESZ DOKONAĆ REZERWACJI LUB ZADAĆ PYTANIE?

PLANUJESZ NAS ODWIEDZIĆ?

PIERWSZA WIZYTA

Zobacz jak wygląda pierwsza wizyta w PROESTELL

SPRAWDŹ

JAKIMI DZIAŁAMI PIĘKNA SIĘ ZAJMUJEMY

INSTYTUT ZDROWIA I URODY PROESTELL

os. Władysława Jagiełły 5
82-440 Dzierzgoń

GODZINY OTWARCIA

 

Poniedziałek - Czwartek 9:00 - 19:00
Piątek 9:00-15:00
Sobota wizyty umówione