Epilacja laserowa

Epilacja laserowa Primelase Cocoon Medical

Primelase Excellence to laser do epilacji hiszpańskiej marki Cocoon Medical. Jest to laser diodowy o najwyższej mocy szczytowej aż do 4800W. W urządzeniu zastosowano aż 4 rodzaje fal: aleksandrytową, diodową, blend oraz yagową. Wysoka moc urządzenia w połączeniu z technologią USP (Ultra Short Pulse) umożliwiają przeprowadzenie zabiegu bardzo krótkimi impulsami – już od 3 ms, które równomiernie rozgrzewają mieszki włosowe do odpowiedniej temperatury w celu ich trwałego zniszczenia, jednocześnie bez rozgrzewania skóry. Zwiększa to skuteczność zabiegu oraz sprawia, że zabieg epilacji laserowej jest bezpieczny. Urządzenie posiada niezwykle skuteczną funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze, która sprawia, że zabieg jest komfortowy. Zabieg epilacji laserowej Primelase Cocoon Medical to szybka oraz skuteczna metoda pozbycia się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała.

Działanie

Skuteczny w usuwaniu owłosienia z ciała. By pozbyć się włosów na stałe, zalecane jest wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej. Zalecana seria to około 6-10 zabiegów. Przy włosach cienkich, jasnych seria zabiegowa może wynieść więcej zabiegów.

  1. Najwyższa moc szczytowa 4800W pozwala osiągnąć wysoką skuteczność wykonywanych zabiegów.
  2. Funkcja chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+5ºC) redukuje odczucia bólowe, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i nieinwazyjny.
  3. Primelase Cocoon Medical jest skuteczny na wszystkie typy włosków, w tym ciemne, jasne oraz cienkie i grube włosy.
  4. Zabieg jest bardzo szybki, ponieważ mamy do dyspozycji większą końcówkę zabiegową i wysoką częstotliwość impulsów.
  1. Mogą się utworzyć strupy i powierzchniowe uszkodzenie naskórka, które ustępują zwykle w ciągu jednego do czterech (1-4) tygodni. Jest to oczekiwane po zabiegu
  2. Łagodne uczucie podobne do poparzenia słonecznego jest oczekiwane po zabiegu. Zwykle utrzymuje się ono od 2 do 24 (2-24) godzin, ale może trwać do siedemdziesięciu dwóch (72) godzin. Łagodne uczucie opuchlizny i zaczerwienienia również może wystąpić, ustępując zwykle w ciągu dwóch do trzech (2-3) dni. Należy zastosować zimne kompresy (zawinięte kompresy lodowe lub żelowe) przez dziesięć do piętnastu (10-15) minut co godzinę przez kolejne cztery godziny w miarę potrzeby. Nie należy aplikować lodu bezpośrednio na skórę. W celu zredukowania dyskomfortu klient może zażyć doustny środek przeciwzapalny (np. zawierający Ibuprofen) lub przeciwbólowy (np. zawierający paracetamol, jak Tylenol®). Leki należy stosować zgodnie z ulotką.
  3. Do ustąpienia zaczerwienienia zaleca się unikanie następujących czynności:
    • nakładania kosmetyków na obszar zabiegu,
    • pływania, zwłaszcza w basenach sztucznych zawierających substancje chemiczne,
    • gorących kąpieli w wannie, wizyty w jacuzzi czy saunie,
    • czynności, które nasilają pocenie się lub podnoszą temperaturę ciała,
    • wystawiania na słońce lub opalanie skóry po zabiegu. Należy nałożyć na skórę kosmetyk z filtrem SPF 45 lub wyższym, aby zapobiec zmianie kolorytu skóry,
    • intensywnego szorowania oraz używania kosmetyków złuszczających na obszarze zabiegu.
  4. Można kąpać się w wannie oraz pod prysznicem jak dotychczas, jednak skóra po zabiegu może być wrażliwa na temperaturę.
  5. Jeśli pojawią się drobne strupy, nie należy ich zrywać;
  6. Przez 7-30 dni może być wrażenie pojawiania się włosów na skórze.
  7. Nie jest to wzrost nowych włosów lecz wypychanie przez skórę martwych, naświetlonych.
  • Ciąża;
  • nowotwory;
  • świeżo opalona skóra do 2 tygodni;
  • substancje fotouczulające: zioła (dziurawiec, nagietek,skrzyp polny) oraz leki (antybiotyki, izotretynoina, sterydy);
  • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
  • epilepsja;
  • obniżenie odporności organizmu;
  • choroby zakaźne;stany zapalne skóry;
  • fotodermatozy;
  • choroby tkanki łacznej, np. kolagenozy.
  • Przyjmowanie antykoagulantów;
  • łuszczyca i bielactwo, skóra podrażniona; skóra po zastosowaniu samoopalacza.
  1. Ogolona i czysta skóra – na dzień przed planowanym zabiegiem, skórę należy starannie ogolić maszynką jednorazową, dzięki czemu włosy wystające ponad jej powierzchnie nie ulegną spaleniu zwiększając komfort zabiegu. Ponadto skóra powinna być umyta i niczym nieposmarowana.

  2. Skóra „bez stosowania peelingu – 1 tydzień przed zabiegiem należy odstawić peelingi mechaniczne i chemiczne.

  3. Odstawienie leków – Dzień przed zabiegiem nie powinno stosować się również żadnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

  4. Nawilżenie skóry – W przypadku skóry suchej, podrażnionej zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do dnia poprzedzającego zabieg

  5. Włosy nieusuwane mechanicznie/chemicznie – w depilowanym miejscu przez okres minimum 4 tygodni nie można wyrywać włosów (depilacja woskiem, depilatorem, pastą cukrową, pęsetą, kremy do depilacji), gdyż pozbawiamy wtedy laser możliwości dotarcia i zniszczenia źródła samego włosa jakim jest brodawka włosowa.

  6. Odstawienie ziół – 2 tygodnie przed epilacją należy odstawić leki, kremy i zioła światłouczulające np. dziurawiec, nagietek, herbata typu Figura itp.

  7. Odstawione blokery potu – Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy przerwać stosowanie blokerów potu (takich jak Etiaxil i jemu podobnych).

  8. Skóra w odpowiednim stanie – Przy przystąpieniu do zabiegu skóra nie powinna mieć przerwanej ciągłości naskórka, nie powinna być podrażniona i wysuszona.

  9. Nieopalona skóra – w przypadku skóry opalonej, zalecana jest 4 tygodniowa przerwa, co zwiększy skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Stosowanie samoopalaczy i środków brązujących należy przerwać na około 2 tygodnie przed zabiegiem.

Umów się na pierwszą wizytę - wspólnie stworzymy spersonalizowany Beauty Plan.